İlaç Fiyatları

Dideral Fiyat

Son zamanlarda hastalar ve hasta yakınları tarafından merak edilen konulardan birisi de Dideral fiyat 2022 olmuştur. Bu sebeple sizlere bu konuda Dideral ilacı hakkında; ne işe yarar, yan etkileri nelerdir, kullanırken nelere dikkat edilmelidir. Tüm konulara değineceğiz.

Dideral Nedir

Etken maddesi Propranolol HCl 40 mg olan Dideral, çoğunlukla tansiyon hastası olan kişilere reçete edilen ilaçlardan bir tanesidir. Stres hormonlarının salınımını yavaşlatarak vücudun rahatlamasını sağlar. Bu sayede kalbin daha rahat çalışmasını sağlayarak kalp krizi riskini azaltır.

Reklam

 

 

Bu ilaç ağız yoluyla bol su ile beraber tüketilmelidir. Paket içeriğinde her biri 40 mg olan propranolol hidroklorür içeren 50 adet hap barındırmaktadır.

İlaç dozunu ayarlarken Dideral 40 mg – 80 mg olarak ayarlanabiliyor. Bu doz ayarını doktorunuz sizin için yapacak ve günde kaç mg dideral kullanacağınızı size bildirecektir.

Dideral ilacı;

Reklam
 • Yüksek tansiyon
 • Aşırı kaygı durumu
 • Kalp rahatsızlıkları
 • Belirsiz titremeler
 • Düzensiz kalp atışı
 • Aşırı heyecan
 • Böbreküstü bezlerde ortaya çıkan iyi huylu tümor ve
 • Migren

hastalıkları için reçete edilebilmektedir.

Dideral 40 mg Ne İçin Kullanılır?

Doktorunuzun kontrolünde dideral ilacını 40 mg dozunda kullanmanız uygun görüldüyse muhtemelen rahatsızlığınız anksiyete, migren, göğüs ağrısı veya titreme olabilir.

Dideral Yan Etkileri

Dideral ilacının kullanımına bağlı olarak bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir, bunlar;

 • Aşırı yorgunluk
 • Düzensiz kalp atışı
 • Bulantı
 • İshal ve kusma
 • Saç dökülmesi
 • Ağız kuruluğu
 • Göz iltihaplanması
 • Uygu güçlüğü

Dideral ilacını kullandıktan sonra sizde de bu yan etkilerin görülmesi ve geçmemesi durumunda mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Reklam

Dideral Prospektüs

Dideral 40 mg ve 80 mg prospektüs diye aramalar yapılır. Bu sadece doz ayarıdır, ilaca ait tek prospektüsten tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

İlacı kullanmadan önce mutlaka Dideral prospektüsü incelemenizi ve ondan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz. Dideral prospektüs incelemek için tıklayınız.

Dideral Kullananlar Yorumları

Bu ilaç hakkında merak edilen diğer konulardan biriside dideral kullananlar yorumları oluyor. Bizde bu ilacı kullanan kişilerin yorumlarını sizler için derledik.

ben kullandım o ilaç kalp çarpıntısı önler iyi oluyor yan etkisi yok ama günde yarım at. eğer 2-3 tane atarsan kalbin durur.

2015 yılından beri, aralıksız, sabah yarım akşam yarım olarak her gün kullanıyorum dideral denen ilacı. Çocukluktan beri olan el titremesi var bende. Bezmialem hastanesinde genç bir dr yazdı ve 1 kutu bitene kadar kullan dedi. İlk kullandığım gün itibari ile el titremelerim bitti. Bitti derken yuzde 100 düzelmedi. İlacı bıraktığım 3üncü gün yine başlıyor bu titremeler. İlacın konsantrasyon etkisi bendede oldu. ben ilaçtan olduğunu sanmıyordum ama sonradan webde okuudkça anladım. dr tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmaması gereken bir ilaç. Kalbi yavaşlatıyor felan..

Doktorum kaygı bozukluğu için bana bu ilacı verdi. Sinir stres dozumu azaltcakmış. Bi yandan sınava hazırlanıyorum bi yandan bunlarla uğraşıyorum. Bu ilacı kullanan varsa, bana mesaj atabilir mi detaylı bir konuşsak süper olur.

Dideral Fiyat 2022

Dideral ilacının satış fiyatı 2022 itibari ile eczanelerde KDV dahil 26.42 TL dir.

Dideral Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dideral ilacı hakkında son zamanlarda oldukça fazla sorular sorulmaktadır. Bizde sizlere bunu detaylı olarak aktarıyoruz.

Dideral antidepresan mı?

Hayır, sadece ani heyecanı ve stresi azaltır. Doktor kontrolünde kullanılmalı aksi taktirde ciddi kalp sorunları doğurabilir.

Dideral uyku yapar mı?

Son zamanlarda merakları arttıran sorulardan birisi de dideral uyku yapar mı sorusuydu. Hayır, uyku yapmaz. Fazla doz alımı kalbi yavaşlatır ve uyku hali yapar, sağlığı bozar kalbin durmasına kadar gider.

Dideral alkol ile beraber kullanılır mı?

Hayır, dideral alkol ile beraber kullanılmaz. Kullanılması kalbi yavaşlatabilir, fazla kullanılması kalbi durdurabilir.

Dideral cinsel isteksizlik yapar mı?

Evet, dideral cinsel isteksizlik yapabilir. Sadece ani heyecanı düşürür, stresi azaltır. Eğer daha heyecanlı bir seks istiyorsanız dideral kullanmamanızı öneririz.

Dideral etkisi kaç saat sürer?

Dideral ilacının etki süresi ortalama 30 – 60dk arasındadır. İlacı kullandıktan sonra bu süre içerisinde ani heyecan gibi problemleri gidermektedir.

Yasal Uyarı

Sizlere bu bu yazımızda Dideral ilacı hakkında detaylı bilgi verdik. Buradan edindiğiniz bilgiler ile ilaç kullanmayın. Burası sadece bilgilendirmek içindir. Doktorunuza veya Eczacınıza danışmadan hiçbir ilacı kullanmayın.

Başa dön tuşu