İlaç Fiyatları

Botox İlacı Fiyatı 2023

Botox ilacı fiyatı Botox uygulanacak bölgeye ve uygulama yaptırılacak olan kliniğe göre değişiklik gösterir. Botox uygulaması ehil ellerde yaptırılmalıdır ve mutlaka işin uzmanına başvurulmalıdır. Merdiven altı olarak tabir edilen ve yasal olmayan kliniklerde yaptırılacak olan Botox işlemi, ciltte olumsuz sonuçlara ve tahribata sebep olabilir.

Botox uygulaması için, Botox ilacının içeriğinin temizliğinden emin olmakta fayda vardır. Temiz içerikli ve orijinal ilaçlı Botox uygulaması cilt sağlığına fayda sağlar ve ciltte istenen görünümün elde edilmesine yardımcı olur. Botox fiyatları uygulanacak olan bölgelere göre ortalama olarak şu şekildedir:

 • Göz çevresi veya kaz ayaklarına uygulanacak olan Botox işlemi fiyatı 1000 TL ila 1500 TL arası
 • Alın bölgesi için uygulanacak olan Botox işlemi fiyatı 1200 TL ila 2000 TL arası
 • Glabella olarak tarif edilen kaş ortasına uygulanacak Botox işlemi fiyatı 1200 TL ila 2000 TL arası
 • Kaş kaldırma işlevi için uygulanacak Botox işlem fiyatı 1000 TL ila 1800 TL arası
 • Masetter olarak tabir edilen çene bölgesi için uygulanacak Botox işlemi fiyatı 1400 TL ila 2200 TL arası değişkenlik gösterir.

En doğru fiyatlar için, Botox uygulaması yaptırılacak olan klinikle görüşülmesi tavsiye edilir.

Ayrıca bit ilacı fiyatı için tıklayınız.

Botox İlacı Çeşitleri Var mıdır?

Türkiye’de yasal olarak bulunan 2 adet Botox ilacı çeşidi vardır. Bu iki çeşit şunlardır:

 • Botox
 • Dysport

Diğer Botox ilaç çeşitlerinin kullanımı Türkiye’de yasal değildir. Bu iki ilaç arasındaki fark, içerdiği moleküllerin büyüklüğü ile alakalıdır. Dysport, Botox’tan daha küçük moleküllü bir içeriğe sahiptir. Yaptırılan Botox’un daha yaygın bir görünüme sahip olmasını isteyen kullanıcılar, Dysport türü Botox ilacını tercih edebilirler.

Botox ilacı ise daha büyük moleküllere sahiptir. Özellikle yerleşmiş olan kırışıklıkların giderilmesi için bu Botox türünün kullanılması önerilir. Botox ilacı, yerleşen kırışıklıklara uygulandığı taktirde 7 ila 10 gün içerisinde gözle görülür bir sonuç sağlar ve kırışıklığı ortadan kaldırır.

 

Botox İlacı Nereden Satın Alınır? Botox İlacı Satan Eczaneler

Botox ilacı tedarikçileri Türkiye’de yalnızca Botox ve Dysport markasıdır. Bunun dışında hiçbir yerden Botox ilacı tedarik edilemez. Bu markalardan kullanılmayan Botox ilaçları Türkiye’de yasal değildir ve kullanımı halinde ciltte olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Türkiye’deki eczanelerde Botox ilacı satılması yasal değildir. İlacı tedarik etmek için yalnızca tedarikçilerle iletişime geçilmelidir.

Botox İlacı Fiyatı
Botox İlacı Fiyatı

Botox İlacı Nasıl Hazırlanır?

Botox ilacı hazırlama ehil ellerde yapılması gereken bir işlemdir. Bu konunun uzmanı olmayan kişilerin Botox uygulaması yapması yasal değildir. Botox ilacı şu şekilde hazırlanır:

 • 100 mi Botox içine 4 ml serum suyu enjekte edilir
 • Bunun için insülin iğnesi kullanılır.
 • Botox sulandırma tarihi çok önemlidir bu yüzden mutlaka not edilmelidir.
 • Sulandırma işlemi yavaşça yapılmalıdır.
 • Sulandırılan Botox saklama koşullarına göre 36 aya kadar muhafaza edilebilir.

Ayrıca botox ilacı fiyatı trendyol için tıklayınız.

Evde Yüze Botox Uygulaması Nasıl Yapılır?

Evde Botox yöntemleri kimyasal değil doğal yöntemlerle mümkündür. Cilt kırışıklıklarından şikayetçi olan kişiler doğal yöntemlerle de kolaylıkla gözle görülür bir fark yaratabilirler. Evde Botox için şu malzemeler kullanılır:

 • Bir çay kaşığı (biraz taşabilir) limon suyu
 • Bir çay kaşığı bal
 • Bir çay kaşığı süt
 • 1 tutam şeker veya tuz (peeling etkisi yaratması adına)
 • Bir yumurta sarısı

Malzemeler karıştırılır ve uygulanmak istenen bölgeye veya tüm yüze sürülür. Etkili sonuç almak için 2 kat sürülmelidir. Sürülen malzemeler yüzde kuruduktan sonra 5 – 10 dakika daha bekletilir ve suyla yıkanır. Yıkanan cilt kağıt havlu ile tampon hareketlerle silinir. Etkili sonuç almak için bu yöntemin belli aralıklarla uygulanması gerekir.

Botox İlacı Fiyatları

Botox İlacının İçinde Ne Vardır?

Botox ilacı içeriği saf proteinden oluşur. Saf protein, enjekte edildiği bölgedeki kasları rahatlatır ve Botox çalışma prensibini gerçekleştirir. Botox, hafif veya yerleşik olan kırışıklıklarda etkili sonuçlar verir.

Uygulamayı takip eden 4 ila 5 ay arası kırışıklık şikayeti olmaz. Kırışıklıkların ortaya çıktığı zamanlarda tekrar Botox işlemi yaptırılması önerilir. Botox, uygulanacak olan bölgenin ihtiyacına göre belirlenen dozda uygulanmalıdır. Bu nedenle, uygulamayı bir uzmanın yapması büyük önem taşır.

Botox İğnesi Nereden Alınır? Botox İğnesi Fiyatı

Botox iğnesi tedariki medikal malzeme satan yerler vasıtasıyla yapılabilir. Botox iğnesi fiyatları, tercih edilen medikal markete göre değişkenlik gösterir. Genel olarak 50 adet Botox iğnesi 170 TL ila 250 TL arasında değişkenlik gösterir.

Botox Hangi Aralıklarla Yaptırılmalıdır?

Botox yaptırma aralığı kişinin ihtiyacına ve uygulanan bölgeye göre farklılık gösterir. Örneğin, yerleşmiş bir çizgiye uygulanmış Botox işlemi, hafif çizgilere uygulanan Botox’tan daha sık yenilenebilir. Yerleşik çizgiler genel olarak daha kolay ortaya çıkar. Bu nedenle 3 ila 4 ayda bir Botox işleminin yenilenmesi önerilir.

Botox yenileme işlemi, kırışıklıkların tekrar ortaya çıkmaması adına önemlidir. Hali hazırda kalıcı Botox diye bir uygulama yoktur ve şu an kullanılan yöntemler yenilenmeye ihtiyaç duyar. Vaktinden önce Botox yenileme gereksiz bir işlem olarak görülür.

Başa dön tuşu