İlaç Fiyatları

Lustral 50 mg Fiyatı

Lustral 50 mg fiyat 110.71 TL olup antidepresan ilaçlar arasında ortalama değere sahiptir. Aktif bileşen Lustral sertralin içeren seçici bir serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) olan antidepresandır. Phizer şirketi Lustral’ı ilk kez 1991 yılında piyasaya sürdü. Zamanla Selectra, Misol, Seralin gibi çeşitli muadilleri üretildi. Beynin intersinaptik bölgesinde serotoninin geri alımını azaltan serotonin miktarını artırarak çalışır. Kullanılan doza bağlı olarak noradrenalin ve dopamin miktarını da arttırır.

Lustral 50 mg Fiyatı

Depresyonda beynin intersinaptik bölgesindeki serotonin, noradrenalin ve dopamin miktarının azaldığı biliniyor.  Lustral, serotonin miktarını etkili bir şekilde arttırdığı için depresyon tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca noradrenalin ve dopamindeki artış hastaların tedavisini önemli ölçüde etkiliyor.

Lustral 50 mg kdv dahil fiyatı: 110.71 TL

Lustral 50 mg 2023 Fiyatı
Lustral 50 mg Fiyat

Lustral 50 mg Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır

Lustral 50 mg fiyat dengesi ve normal reçeteyle satılabilmesi satış rakamlarını artıran bir etken oluyor. Mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin seviyesinin artması hastanın rahatsızlıklarına şifa sağlar. Lustral etki mekanizması nedeniyle çeşitli ruh sağlığı bozukluklarının tedavisinde kullanılıyor. Lustra’nın kullanıldığı rahatsızlıklar:

*Depresyon
*Panik atak
*Anksiyete bozukluğu
*Travma sonrası stres
*Sosyal anksiyete
*Kaygı ve endişe bozuklukları

Genel olarak sosyal anksiyete bozukluklarını (sosyal ortamlarda başkaları tarafından olumsuz değerlendirilmekten çekinme) tedavi etmek için tıbbi ortamlarda kullanım amaçlı onaylanmıştır. Etki mekanizması ile kullanım sonrası kaygıyı (endişeyi) ve huzursuzluğu azaltır. Panik bozuklukların tedavisinde kullanılır. Bu panik atakların zamanla azalmasını sağlayacaktır. Lustral, obsesif kompulsif bozukluğun (OKB) tedavisi için onaylanmıştır. OKB tedavisinde doz ayarlamaları değişiklik gösterir. Doktorunuza danışmadan kullanmanız tavsiye edilmez.

Lustral Fiyatları 2023
Lustral 50 mg Fiyatları

Lustral 50 mg Yaygın Kullanım Alanları ve Etki Süreci

Obsesyon ve kompulsiyonlarla ilişkili kaygıyı azaltır. Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), travma sonrası bir ruh sağlığı bozukluğudur. Genellikle TSSB tedavisinde etkili bir ilaç olarak kabul edilir. Lustral, klinik uygulamada sıklıkla bir tür kaygı bozukluğu olan sosyal kaygıyı tedavi etmek için kullanılır. Yaygın anksiyete bozukluğu ve adet öncesi disforik bozukluğun tedavisinde de kullanılır.

SSRI grubundaki tüm ilaçlarda olduğu gibi, Lustral’in etkisi kullanıma başladıktan yaklaşık iki hafta sonra başlar. İstenilen tam etkinin elde edilmesinin daha uzun sürdüğü bilinmektedir. Bu nedenle kullanıcıların ilacı kullanırken etkinliğini görebilmeleri için sabırlı olmaları istenmektedir. Lustral 50 mg fiyat değerlendirmesi yapılmadan, etkisinin kabul edilmesi için 6-8 hafta süreyle uygun dozda kullanılması önerilir. Sitemizde lustral 50 mg fiyat belirtilmiş olup satışı yapılmamaktadır.

Başa dön tuşu