İlaç Fiyatları

Kıl Kurdu İlacı Fiyatı 2023

Kıl kurdu ilacı fiyatı ilaçtan ilaca farklılık gösterir. Eczanelerden kolaylıkla temin edilebilen kıl kurdu ilaçları, ilacın içeriğine ve firmasına göre değişkenlik gösterir. Eczanelerden kolayca alınabilen ve kıl kurdu tedavisi için kullanılan ilaçlar ve fiyatları şu şekildedir:

 • Vermazol kıl kurdu ilacı güncel fiyatı 23,80 TL,
 • Mebendazol kıl kurdu ilacı güncel fiyatı 22,47 TL,
 • Albendazol kıl kurdu ilacı güncel fiyatı 34,98 TL’dir

Kıl kurdu ilaçları, doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Belirtilen ilaçlar, doktor tarafından reçete edilebileceği gibi, reçetesiz olarak da satın alınabilir. Bunun yanı sıra online alışveriş yöntemiyle de kıl kurdu için etkili olan gıda takviyeleri kolayca temin edilebilir. Online olarak alınabilecek kıl kurdu ilacı fiyatları şu şekildedir:

 • Yamizol bitkisel şurup (Gıda takviyesi olarak kullanılır, ilaç değildir.) 144,99 TL
 • Ameticol damla (Gıda takviyesi olarak kullanılır, ilaç değildir.) 170 TL

Kıl kurdu ilacı fiyatı trendyol için tıklayınız.

Takviyeler kullanılmadan önce bir uzmana danışılması önerilir.

Kıl Kurdu İlacı Fiyatı 2023
Kıl Kurdu İlacı Fiyatı 2023

Kıl Kurdu İlacı Ne İçin Kullanılır?

Mide ve bağırsak parazitlerinin giderilmesi için kıl kurdu ilaçlarından faydalanır, kıl kurdu ilacı kullanım alanı bu parazitlerin giderilmesine yöneliktir. Kıl kurduna sebep olan küçük bir parazittir ve bulaşıcılık riski çok yüksektir. Kıl kurduna sebep olan küçük parazitler hızla yumurta bırakır ve yeni parazitleri oluşturur.

Kıl kurdu ilaçları sayesinde bu parazitler etkisiz hale getirilir. Kıl kurudu probleminin tekrarlanmaması için kişinin hijyen alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekir. Kıl kurdu problemi yaşanmaması için şunlar yapılmalıdır:

 • Eller her tuvalet öncesi ve sonrası yıkanmalı.
 • İç çamaşırları her gün değiştirilmeli.
 • Kıyafetler paylaşımlı giyilmemeli.
 • Kullanılan tuvalet sık sık temizlenmeli.
 • Umumi tuvaletler kullanılırken hijyen kurallarına dikkat edilmeli.
 • Sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olunmalı.

Ayrıca harmonica zayıflama ilacı fiyatı için tıklayınız.

Kıl Kurdu İlacı İshal Yapar mı?

Kıl kurdu ilacı yan etkileri arasında ishal sorunu yer alabilir. İshal, aynı zamanda kıl kurdu belirtileri arasında da yer alabilir. Kıl kurdu hastalığı yaşayan kişiler, ishal yan etkisi durumunda ilacı bırakmamalıdır. Bu durumda kişiler doktorlarına başvurmalı ve bu doğrultuda yeni bir ilaç ve tedavi yöntemi aranmalıdır.

Kıl kurdu tedavisi için kullanılan ilaçlarının yan etkileri kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde ishal görülebilirken bazıları tedavi sürecini yan etkisiz bir şekilde atlatır. İlaçların düzenli kullanımı, kıl kurdu sorununun tedavi edilmesi ve tekrar etmemesi adına büyük önem taşır.

Kıl Kurdu İlacı Çiğneme Tableti Formunda Var mı?

Kıl kurdu tedavisinde çiğneme tablet formunda ilaçlar da kullanılır. Kontil çiğneme tableti kıl kurdu tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kontil çiğneme tableti doktor tarafından reçete edildiği taktirde eczanelerden kolayca temin edilebilir. Kontil çiğneme tableti günde bir doz olarak kullanılır. Çiğneme tabletleri ağız yoluyla çiğneyerek kullanılır. Direkt olarak yutulmaması ve suda eritilmemesi gerekir.

Kontil çiğneme tableti, kısa sürede kıl kurdu tedavisini sağlar. Bunun için tableti belirtilen saat aralıklarına sadık kalarak kullanmak gerekir.

Kıl Kurdu İlacı Fiyatı
Kıl Kurdu İlacı Fiyatı

Kıl Kurdu Tedavisi İçin Hangi Bölüme Gidilmelidir?

Kıl kurdu eğer çocukta görülüyorsa, çocuğun çocuk doktoruna götürülmesi gerekir. Çocuk doktoru uygun gördüğü taktirde çocuğu dahiliyeye de yönlendirebilir.

Kıl kurdu eğer bir yetişkinde görülüyorsa direkt olarak dahiliye ya da gastroenteroloji bölümüne başvurmalıdır. Bu bölümlerde çalışan doktorlar, kıl kurdu tanısı, muayenesi ve tedavisi için hastalara yardımcı olur.

Kıl Kurdu İlacı Kaç Günde Etki Eder?

Kıl kurdu ilacı etki süresi oldukça hızlıdır. Genel olarak kıl kurdu ilacı kullanımını takip eden 1 veya 2 gün içinde bütün parazitler ortadan kaldırılmış olur. Kıl kurdu ilaçları genellikle toplam 2 doz kullanılır. Bu süreçte parazitlerin bitmemesi, azalma görülmemesi veya artması durumunda kişiler tekrar doktora başvurmalıdır.

Kıl kurdu tedavisi geciktirilmemelidir. Tedavi geciktikçe parazitte artış gözlenir ve bulaş riski de yükselir. Kişiler hem kendi sağlığı hem de yakınlarının sağlığı için kıl kurdu parazitlerini fark ettiği an tedaviye başlamalıdır.

Kıl Kurdu İlacı Kaç Gün Kullanılmalıdır?

Kıl kurdu ilacı kullanım süresi toplamda 2 gündür. Tabii kullanılan ilacın tipine ve ilacın çalışma prensibine göre farklılık da gösterebilir. Piyasadaki ilaçlar göz önünde bulundurulduğu zaman genel olarak 2 gün kullanım süresi olduğu söylenebilir.

Bu ilaçlar uzman önerilerine göre kullanılmalıdır. Kişinin doktoru tedavi için daha uzun bir kullanım süresi belirlediyse, bu süreye sadık kalarak ilaçlar kullanılmalıdır.

Kıl Kurdunda Sarımsak Tedavisi Nedir?

Kıl Kurdu sarımsak tedavisi kıl kurdundan mustarip olan kişilerin başvurduğu bitkisel bir tedavi yöntemidir. Kıl kurdunu önlemek veya var olan sorunun önüne geçmek için her gün en az bir diş sarımsağın çiğnenerek yutulması tavsiye edilir.

Sarımsak yalnızca kıl kurdu probleminde değil, birçok hastalığın önüne geçmede de kullanılan doğal bir antibiyotiktir. Bu anlamda, sağlık bir bireyin beslenme alışkanlıklarında yer alması gerekir. Kıl kurdu tedavisinde sarımsak başlı başına etkili olmayabilir. Bu nedenle kıl kurdu sorunu yaşayan kişiler kıl kurdu tedavisi için mutlaka tıbbi destek almalı ve ilaç tedavisine başlamalıdır.

Başa dön tuşu