İlaç Fiyatları

Advantan Krem Nedir? Ne İşe Yarar ve Fiyatı 2022

Advantan krem, egzema ve cilt problemleriyle karşılaşan insanların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç reçeteli olarak satılmaktadır. Sizde Advantan krem nedir, ne işe yarar, ne için kullanılır, muadili ve advantan krem fiyatını merak bu yazı size göre.

Advantam Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Advantan krem kullanacakların ilk sorusu Advantan krem nedir? oluyor genelde. Advantan krem; cilt sorunlarıyla karşılaşan, egzama ile cebelleşen insanların kullandığı veya cilt sorunlarını önlemek için kullanılan bir ilaçtır. En yaygın problemlerden olan; kuru kaşıntı, kolayca tahriş olmuş ciltler için kullanılır. Bu problemler giderilmezse insanı gece uykusuz bırakabilir.

Advantan krem nasıl kullanılır?

İlacı aldığınız eczacı sizi bilgilendirse de yine advantan krem nasıl kullanılır? diye soruyor olabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyesini ve kullanım talimatına uyarak “günde 1 defa ilgili bölgeye sürülmesi” yeterlidir.

Advantan Krem Yan Etkileri

Advantan krem yan etkilerinden en sık görülen kremin uygulandığı bölgede yanma ve kuruluk hissi. Diğer yan etkileri;

  • Karın ağrısı,
  • Nefes almada zorlanma,
  • Dudaklarda, boğazda ve yüzde belirgin şişlik

gibi yan etkilerle karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza danışınız, hayatınızı tehlikeye atmayınız.

Advantan Krem Muadili

Advantan krem muadili ilaç ise; Exenate %0.1 30 G kremdir. Etken maddesi Metilprednizolon Aseponat 1 mg/g olan Exenate aktif olarak 15.33₺ den satışa sunulmaktadır.

advantan krem fiyatı

Advantan Krem Fiyatı 2022

Advantan krem eczanelerde KDV dahil satış fiyatı 2022 Haziran ayı itibariyle 12,33₺ den kullanıcıya satışa sunulmaktadır.

YASAL UYARI

Sizlere bu yazımızda; Advantam Krem Nedir? Ne İşe Yarar?, Advantan krem nasıl kullanılır?, Advantan Krem Yan Etkileri ve Advantan Krem Fiyatı 2022 başlıkları altında bilgi verdik. Buradan edindiğiniz bilgiler ile ilaç kullanmayın. Burası sadece bilgilendirmek içindir. Doktorunuza veya Eczacınıza danışmadan hiçbir ilacı kullanmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu