İlaç Fiyatları

Bit İlacı Fiyatı 2023

Bit ilacı fiyatı ilaçtan ilaca farklılık gösterebilir. Piyasadaki bit ilacı türleri ve fiyatları şu şekildedir:

 • Paranit bit spreyi (sirkelerde de kullanılır) 155 TL,
 • Bittox bit spreyi (şampuan promosyonlu) 88 TL,
 • BAYBİT bit spreyi 55 TL,
 • Rise and Shine bit spreyi (lavantalı) 109 TL,
 • Lacinia bit spreyi (lavantalı) 96 TL,
 • Miraderm bit spreyi ve şampuan seti 133 TL,
 • SonBit bit spreyi (bit tarağı ile) 64 TL

Belirtilen ilaçlar reçetesiz bir şekilde kolaylıkla temin edilebilir. Bit sorunundan mustarip kişiler, eczanelerine danışarak kendilerine en uygun bit ilacını temin edebilirler. Bu şekilde bitlenme sorunu önüne geçilir.

Bit İlacı Uyuza İyi Gelir mi?

Bit ilacı uyuz tedavisinde etkili olmaz. Bit ilacı yalnızca bitleri öldürmeye yönelik olarak kullanılır. Bu nedenle, uyuz problemi yaşayan kişilerin farklı ilaçlar ve tedavi yöntemlerinden faydalanmaları önerilir. Bit ilacı, yüksek kimyasallar içerir. Uyuz kaynaklı yaraların üstüne sürüldüğü taktide durumu daha da ağırlaştırabilir.

Uyuz, bit gibi bulaşıcı bir sorundur. Uyuz problemi yaşayan insanların başkasıyla temaslarına dikkat etmesi elzemdir.

Bit İlacı Fiyatı
Bit İlacı Fiyatı

Bit İlacı Alerji Yapar mı?

Bit ilacı alerjik reaksiyon yaratabilir. Alerjik reaksiyona sebep olmaması adına, bit ilaçları kullanılmadan önce derinin küçük bir kısmında test edilmelidir. Bit ilacı, içerdiği yüksek kimyasallar nedeniyle solunum problemlerine de yol açabilir. Bu nedenle bit ilacı seçerken ve kullanırken kişilerin dikkatli olması gerekir.

Alerjik reaksiyonlar kişiden kişiye değişir. Tavsiye doğrultusunda kullanılan bit ilaçları, bir diğer kişi için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bunun için bit ilaçlarının bir uzman kontrolünde kullanılması tavsiye edilir.

Bit İlacı Reçetesiz Alınır mı?

Reçetesiz bit ilacı kolaylıkla temin edilebilir. Eczaneler veya derma kozmetik satan firmalar vasıtasıyla birçok bit ilacı ilaçsız olarak satın alınabilir. Bit ilaçları online kanallar vasıtasıyla da satışa sunulur. Bitlenme sorunu yaşayan kişiler internet üzerinden birçok bit ilacı çeşidi görüntüleyebilir, daha önce kullanan kişilerin yorumlarına ulaşabilir. Fakat yine de bu durumda tavsiye edilen bir uzmana danışılması ve onun direktifleri doğrultusunda ilacın temin edilmesidir.

Bit İlacı Tavuklara İyi Gelir mi?

Tavuklarda bit ilacı tavuklardaki bit problemi gözlendiğinde kullanılabilir. Bu durumda tavuklara özel bit ilaçları tercih edilmelidir. İnsanlara yönelik bit ilaçları tavuklara ve hayvanlara zarar verebilir. Hayvanın ihtiyacına özel üretilmiş olan bit ilaçları, hayvanlardaki bit problemini çözmek için kullanılabilecek bir yöntemdir.

bit-ilaci-fiyatı
bit-ilaci-fiyatı

Bit İlacı Kaç Gün Arayla Kullanılır?

Bit ilacı kullanım aralığı ilaçtan ilaca değişiklik gösterir. Her ilacı ayrı bir kullanım ve çalışma prensibi vardır. Bu durumda kullanılan bit ilacının kullanım talimatları veya prospektüsü okunarak kullanım sıklığına karar verilmelidir.

Gerekenden fazla kullanılan bit ilaçları, ciltte tahrişe sebep olabilir. Bu sorunların yaşanmaması adın kullanım sıklığına dikkat edilmelidir. Bit ilaçları genellikle 1 kez kullanılır ve bitler saçtan arındırılır. İlk kullanımı takip eden bir haftanın sonunda tekrar doz yenileme işlemi yapılır. Bu doz yenileme işlemiyle olası bit ve sirkelerin saça tekrar bulaşması engellenir.

Bit ilacı fiyatı trendyol için tıklayınız.

Bit Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Bit şampuanı kullanımı, seçilen şampuanın kullanım kılavuzu okunarak yapılmalıdır. Her şampuanın farklı uygulama yöntemleri vardır. Paranit bit şampuanı üzerinden bir örnek verilmesi gerekirse, kullanımı şu şekildedir:

 • Paranit bit şampuanı kuru saça eşit şekilde dağıtılır.
 • Bit şampuanını saça dağıtırken enseye ve kulaklara denk gelmemesine dikkat edilir.
 • Uygulama bittikten sonra saçların diplerinden uçlara doğru şampuan iyice yayılır.
 • 10 ila 15 dakika arası bekledikten sonra şampuan saçtan arındırılır.
 • Ardından bütün saç bit tarağı ile taranır.

Bit İlacı Nasıl Uygulanır?

Bit ilacı uygulaması sprey formda ve şampuan formunda farklılık gösterir. Bunun için kullanılan ilacın kullanım talimatları göz önünde bulundurulmalıdır. Bit ilaçları kesinlikle birbirine karıştırılmamalı ve kullanım talimatının dışına çıkarak kullanılmamalıdır. Bit spreyleri genellikle şu şekilde kullanılır:

 • Sprey saçtan 10 cm kadar yukarıda tutulmalıdır.
 • Saç derisine ve uçlara doğru eşit miktarda sıkılmalıdır.
 • Sprey sıkılırken ense ve kulaklara denk gelmemesine dikkat edilmelidir.
 • Uygulama bittikten sonra ilaç bütün saça yedirilir.
 • İlaç saçta 10 ila 15 dakika bekletilmeli ve ardından saçtan arındırılmalıdır.
 • Süre bittikten sonra bit tarağı ile saç güzelce taranmalıdır.

Bazı spreylerde ise kullanım süresi çok daha uzar ve spreyin saçta kuruması beklenir. Bit spreyinin saçta kalma süresi 6 – 8 saate kadar uzayabilir.

Ayrıca dideral ilaç fiyatı için tıklayınız.

Bit kaç günde temizlenir?

Bit temizlenme süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Genel olarak doğru yöntemler uygulandığı taktirde 8 ila 10 günde bitler saçtan tamamen temizlenmiş olur. Bitlenme sorunu fark edildiği andan itibaren hemen inisiyatif alınmalıdır. Çözümün geciktirilmesi, bitlenme probleminin daha da büyümesine, etrafa bulaşmasın ve temizlenme süresinin uzamasına neden olur.

Bit sorunu genellikle çocuklarda görülür, çocuklarda bit sorunu yaşamamak adına sıklıkla veliler tarafından saç kontrolü yapılmalıdır. Bit ilaçları ve şampuanları vasıtasıyla bitirilen bit sorununun tekrar yaşanmaması adına kişilerin hijyen alışkanlıklarına dikkat edilmesi önerilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu