İlaç Fiyatları

Molnupiravir Fiyatı 2022

Molnupiravir fiyatı 2022 yılı için koronavirüsün hafiflemesi ile birlikte değişiklik yaşadı. Koronavirüsün tedavisinde kullanılan antiviral ilaç olan Molnupiravir, riskli olarak tanımlanan yetişkinlerde kullanılmaktadır.

Molnupiravir Ne İşe Yarar?

Molnupiravir kullanımı covid-19 olmuş ancak hastaneye yatması gerekmeyen riskli grupta yer alan yetişkinler içindir. Antiviral olan ilaç aşılanmasına rağmen yeterli bağışıklık kazanmamış olan kişilere bağışıklık kazandırmayı amaçlar.

Reklam

Molnupiravir Yan Etkileri

Molnupiravir yan etkileri baş ağrısı, ishal, baş dönmesi ve mide bulantısı olarak kendisini gösterir. Nadir de olsa uzun süreli halsizlik gösterebilir.

Molnupiravir Fiyatı 2022

Molnupiravir fiyatı 2022 itibariyle değişmektedir. Çünkü ilaç eczanelerden alınabilecek durumda değildir. Yurtdışında bulunan üreticiden özel taleple getirilmektedir. Yaklaşık olarak fiyatı ise 700 dolardır.

Yasal Uyarı

Sizlere bu yazımızda Molnupiravir fiyatı 2022 hakkında bilgi verdik. Buradan edindiğiniz bilgiler ile ilaç kullanmayın. Burası sadece bilgilendirmek içindir. Doktorunuza veya Eczacınıza danışmadan hiçbir ilacı kullanmayın.

Reklam
Başa dön tuşu